Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

 

Open-source je možné brát jako filosofii, která podporuje volný přístup a distribuci finálního produktu, obvykle softwaru nebo určitého programu. Open-source rostl s velikostí internetu samotného, díky absenci nutnosti přepracovávat masivní množství programového zdrojového kódu, tento koncept usnadňuje práci ve všech možných ohledech. Navíc jak je zdrojový kód otevřen veřejnosti, umožňuje to vytvoření různých technických inovací.

 

 


Právě tato řešení s otevřeným zdrojovým kódem zaměřená na podniky mají často kolem sebe velmi prosperující komunity, které usilují o podporu, inovaci a zlepšení procesů daného open source softwaru. Veřejné globální komunity zavádějí nové koncepty a možnosti rychleji, lépe a efektivněji než samostatné interní týmy pracující na proprietárních řešeních.

 

 

Open-source se točí kolem konceptu svobodného sdílení technologických informací takovým způsobem, aby mohl mít prostor pro zlepšení prostřednictvím různých pohledů od různých vývojářů. Tento koncept existoval již před věkem počítačů a moderních technologií, kdy lidé sdíleli a vylepšovali své recepty ať už na pokrmy nebo třeba léky.

K hlavním výhodám Open-source bezesporu patří cena, firmám odpadají náklady za drahé softwarové licence a vendor lock-in.  Dále flexibilita, agilita, integrovatelnost o dalšími produkty a právě ona komunita.
S Open-source produkty, které nasazujeme u našich zákazníků, máme mnohaleté zkušenosti. Sami je  v naší firmě používáme.  Proto umíme postavit řešení na reálné potřeby našich zákazníků, pomůžeme jim se snížením nákladů za drahé softwarové licence, i s náklady na údržbu a provoz.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest